Loading
NOWOCZESNA FORMUŁA WYPOCZYNKU

Czasonie Hugona Yorcka!

„Czas to pieniądz”, powiedział B. Franklin, dlatego zachęcamy wszystkich rodziców, by rozważyli wysłanie swojego dziecka / swoich dzieci na pierwsze i jedyne w Polsce czasonie. Czasonie, czyli nowoczesną formułę wypoczynku, ukierunkowaną na aktywne, mądre wykorzystanie czasu dzieci i młodzieży. Stawiamy na adaptację, integrację i zabawę na żywo, czyli na nawiązywanie nowych znajomości, rozmawianie, bawienie się ze sobą nawzajem, na poznawanie swoich mocnych stron, na kształtowanie umiejętności społecznych, poprzez obserwację różnorodności, akceptację / tolerancję dla innych oraz na silną akceptację i lubienie siebie samego. Czyż nie są to wartości ludzkie? Pomagamy wyrwać się z telefonów i wirtualnego świata, by przeżyć przygodę razem z rówieśnikami, uśmiechniętymi i zaangażowanymi wychowawcami w doskonałej lokalizacji. Czekamy na Was w Pałacu Umysłu!

Od 2890 ZŁ ZA 10 NOCY
Co wyróżnia czasonie na tle tradycyjnych form wypoczynku?

Maksymalne skoncentrowanie się na czasie spędzanym wspólnie jest możliwe dzięki przede wszystkim zwiększonej liczbie wychowawców wypoczynku. Na tradycyjnych koloniach stosunek liczby opiekunów do podopiecznych może wynosić nawet 1 do 20. U nas, na czasoniach, ten stosunek najczęściej wynosi 1 do 13, a czasem jeden wychowawca-arcymistrz ma pod opieką zaledwie dziesięcioro uczestników. Mniejsze grupy wiekowe, zabawowe czy skupione wokół konkretnych zainteresowań i pasji skutkują łatwiejszą aklimatyzacją oraz szybszą integracją z kolegami i koleżankami. Ale, co warto podkreślić, uczestnicy w ramach danej grupy mogą się zmieniać. Dlaczego? Gdyż raz pracujemy w grupach wiekowych, raz w obrębie grup zabawowych (domów, układów, bractw, rodów, dynastii itp. – w zależności od programu) – rywalizujących ze sobą, a jeszcze innym razem w grupach, których uczestnicy są zaciekawieni daną tematyką: sportem, samochodami, sztuką, planszówkami, literaturą, filmem itd. Szeroki wachlarz możliwych znajomości ma dobry wpływ na wybór kolegi / koleżanki, z którym nasze dziecko będzie chciało nawiązać trwałą znajomość czy nawet przyjaźń. Wychowawcy znają się ze sobą wcześniej – to jedna z podstaw czasonii Hugona Yorcka. Po co? Bo dzięki temu nie tracą czasu na poznawanie siebie, swoich umiejętności i możliwości w czasie turnusu z dziećmi i młodzieżą, gdzie ten czas powinni już poświęcać dla uczestników. Dzięki dobrym relacjom panującym między samymi wychowawcami oraz pomiędzy wychowawcami a kadrą kierowniczą już od pierwszych chwil pobytu jest aktywnościowa petarda. Więcej o czasoniach przeczytasz tutaj lub dowiesz się słuchając naszego podcastu “Pomyślałem sobie”.

Czasonie Hugona Yorcka – od jakiego wieku?

Na przygodę w Czterech Światach Hugona Yorcka zapraszamy dzieci już od 7/8 roku życia. Podstawowym warunkiem jest samodzielność dziecka. Samodzielność w zakresie higieny osobistej, rozumienia konieczności spożywania posiłków, ubierania się i przede wszystkim rozumienie konieczności i nie wstydzenie się zgłaszania wszelkich problemów wychowawcy, wychowawcom czy kierownikowi wypoczynku. Maksymalny wiek uczestników czasonii to 18/19 lat – do ukończenia szkoły średniej. Osoby po osiemnastce – studiujące czy podejmujące pracę – zapraszamy na tematyczne imprezy fabularyzowane dla dorosłych. Wracając do dzieci i młodzieży na czasoniach. Rozumiemy i zdajemy sobie sprawę, że czym innym interesują się dzieci młodsze, że uczniowie klas I-III podejmują inne aktywności i wchodzą zupełnie inaczej w rówieśnicze relacje, niż starsze dzieci czy nastoletnia młodzież. Dlatego serwujemy w ofercie różne programy; różne, bo dedykowane dla innej grupy wiekowej i dla dzieci z różnorodnymi zainteresowaniami. O tym wszystkim warto poczytać i posłuchać na naszym kanale YouTube. Natomiast w tym pytaniu, od jakiego wieku można wysłać dziecko na czasonie, a właściwie w odpowiedzi na to pytanie, chcielibyśmy, by wybrzmiało: 1. Nieważne, ile dziecko ma lat; ważne by było samodzielne. 2. Nieważne, czy zna już kogoś czy jedzie z kimś znajomym, czy pierwszy raz samo; ważne, że chce poznawać świat, przeżyć przygodę, jest otwarte na nowe znajomości i przyjaźnie. Naszym zadaniem i celem jest efektywne wykorzystanie czasu Twojego dziecka, by spełniło swoje marzenia, by poznało kogoś bliskiego sobie, by być może odnalazło swoje zainteresowanie czy pasję, by wreszcie uznało, że warto było pojechać na czasonie.

W jakim klimacie odbywają się czasonie w Pałacu Umysłu?

Pałac Umysłu jest od lat stolicą programu „Trade’n’conquer”, realizowanego w ramach Świata Rekrutów. To doceniany program zwłaszcza przez chłopaków oraz dziewczęta, uwielbiające sport, ruch na świeżym powietrzu oraz rywalizację, swoim klimatem przypomina fantastyczne światy ze Star Wars, Diuny czy Star Treka. Senatorowie – przedstawiciele grup zabawowych uczestników – rozgrywają wielką planszę galaktycznego uniwersum, handlując przy tym surowcami, niezbędnymi do tworzenia wirtualnych konstrukcji i rozwijania swojej planety. Uczestnicy – Rekruci – w terenie walczą o artefakty, generujące surowce. Trade’n’conquer jest to zatem gra przypominająca strategiczną grę komputerową, a rozgrywka w terenie z kolei to już miks znanych podchodów z mechaniką klas postaci, siłą, zwinnością i umiejętnościami specjalnymi. Dodatkowo w Pałacu Umysłu organizowane są czasonie dla fanów młodego czarodzieja czy zwiadowców z mieczami i łucznictwem oraz – dla starszej młodzieży – programy ze Świata Sanguinów, czyli miłośników zagadek, questów, intryg i detektywistycznych warsztatów. Pałac jest doskonałym miejscem do organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży również dlatego, że jesteśmy w nim sami – my, czyli uczestnicy i kadra HY. Nie ma innych gości czy turystów. Dlatego w sposób nieograniczony możemy korzystać ze wszelkich sal i pomieszczeń, parku oraz przestrzeni w starym dworze, w tym z kolekcji związanej ze Star Wars. Więcej o Pałacu Umysłu możesz dowiedzieć się tutaj, a my już teraz zachęcamy do rezerwacji miejsca na czasonie Hugona Yorcka.

Chcesz wiedzieć więcej lub dokonać rezerwacji miejsca? Koniecznie wejdź na stronę organizatora.

ZALETY

Zalety Czasonii

  • WIĘKSZA LICZBA WYCHOWAWCÓW
  • MNIEJSZE GRUPY
  • PEŁNIEJSZA INTEGRACJA
  • PRACA WARSZTATOWO-PROJEKTOWA
  • GRY OGÓLNOTURNUSOWE, INTEGRUJĄCE
  • WYCHOWAWCY ZNAJĄ SIĘ WCZEŚNIEJ
  • KOMPLETNY HARMONOGRAM POBYTU
  • FOKUS NA ZABAWIE NA ŻYWO
  • SZYBSZA ADAPTACJA

Zostaniesz przekierowany do strony rezerwacyjnej Organizatora.


Zarezerwuj miejsce!