Loading
PEŁNE ATRAKCJI…

Wycieczki szkolne

Pałac Umysłu w Witaszycach zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich! U nas nie tylko możesz odwiedzić wnętrza Muzeum Napoleońskiego i kolekcji Star Wars, ale przeżyć niezwykłe warsztaty, zajęcia i imprezy, realizowane przez animatorów Hugona Yorcka! Fechtunek, łucznictwo, savoir vivre, eliksiry, konstrukcje LEGO, integracja i wiele innych atrakcyjnych zajęć. A do tego rozległy park, gdzie na świeżym powietrzu prowadzimy zajęcia sportowe oraz udostępniamy trampoliny! Co ważne? Przybywając do naszego Pałacu, uczniowie spędzają czas z animatorami, którzy wypełniają niemal każdą chwilę. A dodatkowo realizujemy elementy podstawy programowej m.in. z historii, języka polskiego i historii sztuki.

Wycieczki dla uczniów szkół podstawowych.

Pałac Umysłu koło Jarocina organizuje wycieczki dla uczniów szkół podstawowych. Dlaczego warto do nas przyjechać i co można zobaczyć?

Do Pałacu przyjeżdżają już uczniowie klas pierwszych, by wziąć udział w warsztatach integracyjnych przy ognisku, zwiedzić stary dwór oraz pałac. Rodzice i nauczyciele wybierają dla uczniów klas I-III również tematyczne warsztaty z zachowania przy stole czy fechtunku, łucznictwa i kartoznawstwa. Dużą popularnością cieszą się spacery po naszym parku, w którym królują stare drzewa, w konarach których budują swoje gniazda różne ptaki.

Uczniowie klas II przybywają na lekcje związane z polskim hymnem, flagą oraz godłem. Specjalne warsztaty odbywają się w sali poświęconej epoce napoleońskiej. Wszak to właśnie wtedy powstawał polski hymn.

Uczniowie klas starszych mają możliwość już nie tylko wzięcia udziału w warsztatach i imprezach integracyjnych, ale również na poważniejsze tematy poruszane w naszych muzeach, np.: Napoleon, Rewolucyjne Francja, Powstania, architektura i zabudowa dworków szlacheckich czy w kolekcji Star Wars – wszystko co związane jest z produkcją filmową.

Zawsze dużą popularnością cieszą się gry i zabawy w naszym parku, a jeśli pogoda nie sprzyja – rozgrywki w dziesiątki gier planszowych w Sali Podróżników.

Najważniejsze – wszystkie aktywności prowadzą nasi animatorzy!

Jaki jest koszt? Cena wycieczki uzależniona jest od czasu trwania i liczby uczestników. Zapraszamy na jednodniowe wypady już od 30,00 zł/osoba oraz na dłuższe pobyty dwu-, trzydniowe. Dysponujemy 50 miejscami w pokojach z łazienkami, a koszt dwudniowej wycieczki z pełnym wyżywieniem zaczyna się już od 150 zł/osoba. Piszcie do nas! Pomożemy w zaplanowaniu pobytu w Pałacu czy w ogóle w Wielkopolsce, gdyż Pałac znajdując się przy krajowej 11, jest doskonałą bazą wypadową, by zobaczyć Poznań (1h), Jarocin (10 minut), Pleszew (20 minut), Kalisz (45 minut), Gołuchów (30 minut). Nasi specjaliści od turystyki szkolnej chętnie przygotują dla Was ofertę! Mail? palac@czteryswiaty.pl

Wycieczki dla uczniów szkół średnich.

Wizyty w Pałacu Umysłu w Witaszycach rozpoczynają się od jednodniowych warsztatów, połączonych ze zwiedzaniem Muzeum Napoleońskiego i kolekcji Star Wars, a kończą na całotygodniowym pobycie w Pałacu i starym dworze z mnóstwem atrakcji. Jakich?

Organizacja wycieczek dla uczniów szkół średnich to nasz konik! Dlaczego? Bo w czasie ferii zimowych i wakacji letnich organizujemy zimowiska, obozy i kolonie dla młodzieży! Stąd mamy nie tylko szeroki wachlarz zajęć, warsztatów i imprez do wyboru, ale również doświadczenie w pracy z młodzieżą!

Jeden dzień – to najczęściej zwiedzanie wnętrz starego dworu, gdzie mieszczą się nasze oba muzea, ognisko i warsztaty integracyjne, często połączone z obiadem i pyszna szarlotką na deser!

Dwa dni – dodatkowo zajęcia w klimacie fantasy lub bardziej edukacyjne żywe lekcje historii dot. epoki napoleońskiej. A wieczorem bal w balowej sali, w sercu pałacu.

Trzy dni – tutaj główną atrakcją jest wieczorna gra fabularyzowana w klimacie czarodziejskim, rycerskim, detektywistycznym lub pirackim. Fabularyzowane imprezy dla młodzieży i dorosłych to coś, z czego słynie Hugo Yorck! Dodatkowo warsztaty z fechtunku, łucznictwa, zawody sportowe, turnieje w planszówki czy nocne obserwacje nieba z zachodniego tarasu.

A jeśli chcecie do nas przyjechać na cały tydzień – koniecznie zobaczcie, co proponujemy w ramach oferty „zielone szkoły w Pałacu Umysłu w Witaszycach”.

Gdzie mieszkamy? Oczywiście w Pałacu! Pokoje mają łazienki, a dużą atrakcją są solidne, drewniane… Łóżka piętrowe w pokojach przeznaczonych dla młodzieży. Posiłki przygotowuje i serwuje pałacowa kuchnia w sali zielonej lub w Sali Podróżników! Ceny? Już od 30 zł/osoba – zwiedzanie obu muzeów plus godzina warsztatów. A dwudniowy pobyt, czyli z jedną nocą w pałacu rozpoczyna się od 150 zł/osoba. Wszystko zależy od liczby dni pobytu oraz liczby uczestników, dlatego by otrzymać ofertę, piszcie do nas! Chętnie przygotujemy coś extra! Mail? palac@czteryswiaty.pl

Wycieczki tematyczne w klimacie fatansy!

To nasza specjalność! Chcesz wiedzieć, jak wyglądają nasze zimowiska i kolonie letnie? Koniecznie zajrzyj na www.quatromondis.pl Cztery Światy Hugona Yorcka zostały nagrodzone nominacją do godła „Teraz Polska” oraz zostały Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Opolskiego 2021! Dla Twojej klasy również możemy przygotować wyjazd pełen atrakcji w Pałacu Umysłu Hugona Yorcka w Witaszycach. Świat Czarodziejów przeniesie Was w pełne dobrej magii i radości miejsce, z uroczystą kolacją z Tiarą Przydziału, magicznymi warsztatami i epickimi imprezami wieczornymi. Świat Tropicieli – to już program dla walecznych: fechtunek, łucznictwo, podchody, ale też savoir vivre dla rycerzy i księżniczek. Świat Rekrutów? Doskonale! W podziemiach dworu znajduje się olbrzymia kolekcja Star Wars z figurami w skali 1:1 i dziesiątkami figur i zestawów LEGO. Można poczuć się, jak na kosmicznym statku. W wachlarzu zajęć Rekrutów znajdziesz najwięcej aktywności sportowych! Świat Sanguinów z kolei – to świat pełen zagadek, łamigłówek i questów. To coś, co wybierają klasy detektywistyczne! Dlatego wrażenia z wycieczki do Pałacu Umysłu na długo pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli.

Integracyjne wycieczki dla uczniów klas pierwszych i nie tylko.

„Instrumentarium Przyjaźni” – to nasze autorskie warsztaty polecane w czasie pobytów uczniów klas pierwszych oraz w formie pocovidowej integracji. Zajęcia prowadzone są na świeżym powietrzu lub we wnętrzach pałacu czy starego dworu i trwać mogą od jednej godziny lekcyjnej aż do dziewięciu godzin. Pełny kurs obejmuje nie tylko poznawanie siebie, wskazywanie swoich mocnych stron, budowanie zaufania, zespołu, ale również spotkanie autorskie, zajęcia z komunikacji interpersonalnej czy wreszcie z zarządzania sobą w czasie i w Sieci! Często ta forma wycieczek wybierana jest również dla uczniów klas IV szkół podstawowych, jeśli zmienia się zespół uczniów. Skoszarowanie jest najlepszą metodą, by dzieci i młodzież mogli się poznać, jacy są naprawdę, a nie jak prezentują siebie w mediach społecznościowych! Zwłaszcza po długim okresie przebywania w domu, siedzenia w telefonie i upadającym poczuciu własnej wartości, ta wycieczka to hit wiosny 2022!

Wycieczki szkolne w roku Wybickiego

14 października 2021 r. Sejm RP wybrał patronów 2022 roku. A zostali nimi Maria Konopnicka oraz Józef Wybicki. Szczególnie ta druga postać bliska jest nam bliska! A to dzięki naszej wystawie w Muzeum Napoleońskim, gdyż Wybicki właśnie tworzył i żył w epoce napoleońskiej. Dlatego w tym roku zachęcamy dzieci i młodzież do odwiedzin naszego Pałacu i wzięcie udziału w warsztatach historycznych, poświęconych Józefowi Wybickiemu, a zwłaszcza Hymnowi Narodowemu.

ZALETY

Wycieczki szkolne

  • PIĘKNE SALE
  • PARK
  • OGNISKO
  • ZAJĘCIA
  • STARY DWÓR
  • ANIMATORZY
  • DOBRA KUCHNIA
  • POKOJE
  • JAK W DOMU

Zapytaj o dostępność wolnych terminów w Pałacu Umysłu Hugona Yorcka


Zadzwoń: 514 534 514