Loading
MUZEUM FILMOWE STAR WARS

Muzeum filmowe

Jeśli jesteś w podróży i przemierzasz Wielkopolskę krajową 11, koniecznie zawitaj do Pałacu w Witaszycach. To tutaj w kilkuhektarowym kompleksie, w podziemiach Starego Dworu mieści się niebagatelna, prywatna kolekcja Star Wars. Na jej podstawie właśnie, czyli na figurach w skali 1:1, dziesiątkach zestawów LEGO, płaskorzeźbach i innych artefaktów z sagi o Gwiezdnych Wojnach, stworzono Muzeum Filmowe, czyli od pomysłu do realizacji. Zaglądający do nas, Goście chętnie łączą zwiedzanie wystawy filmowej z Muzeum Napoleońskim, gorąca kawą i pyszną szarlotką.

Od 15.00 złOD OSOBY
Muzeum Filmowe Star Wars w Witaszycach

Druga połowa XX w. W głowie G. Lucasa pojawia się pomysł. Inny świat, różne cywilizacje, odległa galaktyka setki, a może tysiące lat temu… W roku 1977 ma miejsce światowa premiera pierwszego filmu z serii Gwiezdnych Wojen, która staje się kamieniem węgielnym w budowie jednej z najpotężniejszych franczyz na świecie. Nasze Muzeum Filmowe w Witaszycach przenosi zwiedzających do wyobraźni twórcy kosmicznego uniwersum. Figury, pamiątki, gadżety, kolekcje LEGO, dioramy i oświetlenie… A do tego barwna opowieść. Muzeum jest doskonałym dodatkiem do wizyty w Pałacu i wstępem do poznawania dalszych jego atrakcji: kolekcji związanej z Napoleonem, pałacową restauracją czy parkiem. Ale co najważniejsze, to wszystko, co znajdziecie w tajemniczych podziemiach dworu, to prywatne kolekcja Tomasza Klauzy. To właśnie dzięki nie mu nie tylko możemy przenieść się do czasów Rycerzy Jedi, ale przede wszystkim zobaczyć, że pasja i zainteresowanie mogą znaleźć swój finał naprawdę w wielkiej rzeczy, która uczy, bawi i prezentuje twórcze możliwości człowieka.

Zwiedzanie indywidualne i grupowe. Jak się umówić?

Zwiedzanie Muzeum Filmowego Star Wars dla grup jest możliwe po wcześniejszej rezerwacji terminu, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. Często połączone jest z warsztatami, zwiedzaniem Muzeum Napoleońskim oraz obiadem w pałacu czy ogniskiem w parku. Grupy szkolne mają u nas zorganizowany czas nawet cały dzień lub – w przypadku zielonych szkół – tydzień. Zwiedzanie indywidulane odbywa się w wybrane weekendy w godzinach 11:00 – 16:00, dlatego warto śledzić nasze media społecznościowe lub przy okazji większych imprez i uroczystości organizowanych w Pałacu Umysłu.

Muzeum Filmowe Star Wars – informacja dla szkół.

Odwiedzając nasze Muzeum Filmowe Star Wars i biorąc udział w zwiedzaniu z przewodnikiem, uczniowie szkół podstawowych realizują podstawę programową kształcenia ogólnego z języka polskiego w zakresie:

klasa IV-VI. Odbiór tekstów kultury. Uczeń:
 • rozumie swoistość tekstów kultury przynależnych do: literatury, teatru, filmu, muzyki, sztuk plastycznych i audiowizualnych;
 • wyodrębnia elementy składające się na spektakl teatralny (gra aktorska, reżyseria, dekoracja, charakteryzacja, kostiumy, rekwizyty, muzyka); wyodrębnia elementy dzieła filmowego i telewizyjnego (scenariusz, reżyseria, ujęcie, gra aktorska, muzyka); wskazuje cechy charakterystyczne przekazów audiowizualnych (filmu, programu informacyjnego, programu rozrywkowego);
 • rozumie, czym jest adaptacja utworu literackiego (np. filmowa, sceniczna, radiowa) oraz wskazuje różnice między tekstem literackim a jego adaptacją;

Ważnym elementem jest również pokazanie uczniom całej gamy zawodów, których reprezentanci pracują przy produkcji filmowej, co bardzo dobrze wpisuje się w zagadnienia doradztwa zawodowego.

Zadzwoń: 514 534 514
ZALETY

Zalety muzeum

 • 6 SAL
 • STARY DWÓR
 • HISTORIA
 • MODELE LEGO
 • FIGURY
 • DIORAMY
 • WARSZTATY
 • OPOWIEŚĆ
 • KOSTIUMY

Muzeum jest zwiedzane z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.


Zadzwoń: 514 534 514