Loading
AKTYWNE, EDUKACYJNE I TEMATYCZNE…

Zielone Szkoły

Jesienią i wiosna zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich na zielone szkoły do Pałacu Umysłu w Witaszycach. Pierwsze imprezy ruszają już w połowie września – są to najczęściej zielone szkoły o charakterze zapoznawczo-integracyjnym. Nie ma nic lepszego odm poznawania siebie, swoich nowych kolegów z dala od domu, telefonu i codziennych trosk i zmartwień. W Pałacu będziecie czuć się, jak w domu. Tyle, że zamiast ciężkich obowiązków, będzie mnóstwo czasu do wspólnej zabawy i edukacji z pomysłem. Dzięki obecności dwóch muzeów: Muzeum Napoleońskiego i kolekcji Star Wars oraz dobremu zapleczu sportowo-rekreacyjnym można u nas realizować punkty podstawy programowej, a nasza Sala Podróżników jest wymarzonym miejscem do prawdziwej edukacji, oczywiście jeśli nauczyciele zechcą z niej skorzystać, gdyż – warto podkreślić – w naszym Pałacu Gośćmi zajmują się uśmiechnięci i mądrzy animatorzy.

Zielona szkoła w Pałacu – co warto wiedzieć?

Zielona szkoła godzinę drogi od Poznania w Pałacu Umysłu w Witaszycach to impreza, której uczestnikami są uczniowie szkół podstawowych i średnich. Zazwyczaj rozpoczyna się w poniedziałek obiadem, a kończy śniadaniem w piątek, zatem trwa pięć dni (cztery noce). Koszt udziału uzależniony jest od liczby uczestników oraz miesiąca organizacji. Niemniej, by pomóc w wyborze, informujemy orientacyjnie, że cena w miesiącach: wrzesień-grudzień oraz marzec wynosi już od 490,00 zł/osoba; w miesiącach kwiecień-czerwiec z kolei, to 550,00 zł/osoba(przy grupie 30 uczestników, w tym trzy osoby – opiekunowie gratis). W cenę wliczone są cztery noclegi w Pałacu Umysłu w pokojach z łazienkami (uczniowie korzystają z większych pokoi do 6-osobowych z drewnianymi łóżkami piętrowymi), warsztaty, zajęcia i imprezy wraz ze sprzętem i materiałami do ich realizacji (każdy dzień jest wypełniony zajęciami od dnia przyjazdu; pobyt kończy się śniadaniem w piątek, ale uczestnicy mają możliwość pozostania w Pałacu do godziny 12:00), animatorzy prowadzący zajęcia i imprezy oraz pełne wyżywienie, tj. w każdym dniu śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek i kolacja, za wyjątkiem dnia przyjazdu, który rozpoczyna się obiadem i dnia wyjazdu, kiedy to śniadanie jest ostatnim posiłkiem, ale uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną. Całość pobytu odbywa się bezpiecznie pod okiem kierownika imprezy, który ściśle współpracuje z kierownikiem wycieczki od Państwa strony. Chcesz otrzymać ofertę? Napisz do nas na palac@czteryswiaty.pl.

Zielone szkoły koło Jarocina w klimacie Harry’ego Pottera!

Pałac Umysłu w Witaszycach od lat gości czarodziejów z całej Polski w ramach zimowisk i kolonii letnich Cztery Światy Hugona Yorcka, które otrzymały nominację do godła „Teraz Polska” oraz w roku 2021 zostały Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Opolskiego! Dlatego naprawdę warto zabrać uczniów do Świata Czarodziejów, pełnego integracji, warsztatów, zajęć i imprez, prowadzonych przez zacnych animatorów. W cenie znajduje się wypożyczenie specjalnych czarodziejskich szat! Uczestnicy wraz z nauczycielami mają możliwość przeniesienia się w Świat pełen przygód, magicznych artefaktów oraz wziąć udział w fabularyzowanej imprezie z legendami, zagadkami i nocną eskapadą do parku, by znaleźć kamień filozoficzny! Oczywiście nie zapominamy, że jesteśmy w Polsce! Dlatego w programie również zwiedzanie z lampionami pałacu i starego dworu, warsztaty z mitologii słowiańskiej oraz żywe lekcje historii związane z okresem napoleońskim i Józefem Wybickim. Ta forma zielonej szkoły z pewnością przypadnie do gustu uczniom zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, bo kto nie lubi czasem poczarować…

Integrujące zielone szkoły w Pałacu Umysłu w Witaszycach.

Klasa jest mało zgrana, a może jest to klasa pierwsza i uczniowie jeszcze słabo się znają. Koniecznie przyjedź na integrującą zieloną szkołę do Wielkopolski! Nasz autorski program „Instrumentarium Przyjaźni” z pewnością sprawi, że uczestnicy poznają lepiej siebie samych oraz nawiążę co najmniej przyzwoite relacje z kolegami i koleżankami z klasy. Ten rodzaj zielonej szkoły w naszym pałacu jest co raz chętniej wybierany, zwłaszcza przez zgubny wpływ domowej izolacji w czasie szalejącej epidemii. Poza warsztatami integrującymi mamy w planie zwiedzanie wnętrz pałacu i starego dworu, a przede wszystkim mnóstwo aktywności na świeżym powietrzu, do którego, zdaje się, nasz kilkuhektarowy park jest stworzony.

Zielone Szkoły w Wielkopolsce klimacie fantasy.

Zielona szkoła w Pałacu Umysłu w Witaszycach może mieć nie tylko czarodziejski klimat. Dzięki obecności wielkiej kolekcji Star Wars, często wybieranym programem jest Świat Rekrutów, z fechtunkiem, konstrukcjami LEGO oraz zabawą w kapitanów i załogi statków kosmicznych. Starszym uczniom proponujemy fabularyzowana formę opartą o mechanikę escepe roomów. Tutaj dużą rolę przywiązuje się do strategii i logicznego myślenia, by rozwikłać zagadkę czy odkryć miejsce ukrycia skarbu. Dla tych, którzy potrzebują nasycenia wiedzą związaną z ekologią i dbaniem o naszą planetę, proponujemy tropicieli z nauka zielarstwa, ziołolecznictwa oraz warsztatami „Sekrety Zielonej Planety”. Ważne, by pamiętać, że jeśli wybierzecie dla siebie odpowiedni klimat, wypożyczenie strojów, by atmosfera była jeszcze lepsza, jest w cenie.

Zielone szkoły – nasze zaplecze.

Do Państwa dyspozycji będzie nam miło oddać nasz Pałac Umysłu w Witaszycach wraz z całym zapleczem edukacyjno-rozrywkowym. W pierwszej kolejności pokoje: przytulne z łazienkami, na II piętrze Pałacu, gdzie na holu znajduje się również miejsce do wspólnego spędzania czasu. Sala zielona od strony północnej oraz Sala Podróżników od strony południowej pałacu – tam odbywają się warsztaty, ale w salach tych spożywamy również posiłki, serwowane przez pałacową kuchnię. Dodatkowo imprezy, bale i turnieje odbywają się w sali balowej, z której można przejść na kilkuhektarowy park. W parku oprócz starodrzewa i tuzinów gatunków ptaków – doskonałe miejsce na warsztaty z biologii i ekologii, znajduje się kilka trampolin oraz okolicznościowy namiot i co ważniejsze – miejsce na ognisko. Uzupełnieniem jest stary dwór. To tam mieszczą się dwa muzea: Muzeum Napoleońskie z dwoma ścieżkami edukacyjnymi oraz kolekcja Star Wars. Na piętrze z kolei powstaje kolekcja fantasy z artefaktami z takich znanych serii, jak Harry Potter czy Władca Pierścieni. Otwarcie już w marcu 2022 r. W czasie zajęć, imprez i warsztatów korzystamy z naszych materiałów plastycznych i sportowych oraz nagłośnienia, oświetlenia i rzutników multimedialnych. Zatem jest wszystko, czego potrzeba do świetnej zabawy.

ZALETY

Zielone szkoły

  • PIĘKNE SALE
  • PARK
  • KLIMAT
  • ZAJĘCIA
  • STARY DWÓR
  • ANIMATORZY
  • DOBRA KUCHNIA
  • POKOJE
  • JAK W DOMU

Zapytaj o dostępność wolnych terminów w Pałacu Umysłu Hugona Yorcka


Zadzwoń: 514 534 514